Неизвестни подробности за лозаризма

Неизвестни подробности за лозаризма

Неизвестни подробности за лозаризма

Blog Article



Засаждането на лозите може да се извършва през есента и през пролетта. Установено е, че при есенното засаждане се получава по-висок процент на прихващане и по-силен растеж на лозите през първата година, разказват пред Агрозона специалисти от Института по лозарство и винарство в Плевен.

Онлайн медийна платформа, посветена на селското стопанство и хранителната индустрия в България

Кирил Вътев: Имаме голям сив сектор, който се оставя, защото е полезен за изборите

Лозарството, независимо от превратностите в развитието на земеделието в България,  винаги е бил един рентабилен подотрасъл на селското стопанство. Тази значимост във времето се дължи предимно на спецификата и особеностите в производството и преработката на грозде, свързани с историята, религията, традициите, законодателството, географското местоположение и почвено-климатичните условия на страната и региона, както и на диетичните и лечебни качества на гроздето и виното.

Промените на климата, които станаха особено видими през последното десетилетие, доведоха до най-горещите години в историята на планетата, а това изправи лозарите и винопроизводителите пред сериозни предизвикателства.

Друг пример е цъфтежната форма на сивото гниене, която налага да се проведе третиране по време на цъфтежа.

Климатичните промени и ефектите върху земеделието в Добруджа

По-голямото количество каталунско вино се продава извън Испания, която е вторият най-голям производител на пенливо вино след Франция.

Бели сортове: Мускат Отонел, Шардоне, Совиньон блан, Димят, Траминер, Мискет червен, Ризлинк, Тамянка, Пино гри, Юни блан, Ризлинг италинаски, Мискет врачанки, Ркацители, Мискет варненски, Алиготе, Семийон, Силванер и др.

Получават познания за биологичните изисквания на лозата при производството на лозов посадъчен материа ... Овощарство и лозарство

Във връзка с това в курса по дисцип ... Технологии в лозарството

Лозарството има тесни връзки с физиологията на растенията, ботаниката, генетиката, биохимията, почвознанието, агрохимията и други.

През Средновековието в християнските манастири традицията се запазва.

Лозарството в България – състояние, перспективи лозарство и фитосанитарни проблеми

Report this page